utorok 12. novembra 2013

Elektronické predplatné

Ak sa Vám Úvodníky z PC Revue páčia, môžete tvorcov podporiť a objednať si elektronické predplatné, či už pre Android, iOS, alebo bežný PC.

http://www.itnews.sk/2012-01-11/c145875-elektronicke-predplatne

PC REVUE - OpenPark

Kladivo na čarodejnice

Hnevá vás zamestnávateľ, ktorý vám nedáva výplatu primeranú vášmu vysokému pracovnému nasadeniu? Alebo v opačnom garde vás hnevá pracovník, ktorý si pýta viac, aj keď to v práci dosť fláka a v kuse trčí na Facebooku? Naštval vás remeselník, kaderníčka alebo technik z autoservisu, ktorý si za hodinovú prácu zapýtal toľko, koľko vy dostanete za celodennú šichtu, a pritom výsledok nie je „nič moc“? Dobehla vás firma, v ktorej ste si objednali šatníkovú skriňu a pol roka ju z nej neviete dostať? Ponúkam dve technologické riešenia, ktoré by mohli pomôcť zlepšiť súčasný stav :-).

PC REVUE

Aj cestovanie môže byť iné

Po všetkých cestách, ktoré som realizoval tento rok, nastala chvíľa CH a ja som dosiahol úroveň Frequent Traveller s letovou skupinou Star Alliance. Tá zahŕňa spoločnosti Lufthansa alebo Austrian Airlines, čo sú pre mňa najčastejšie dopravné spojenia z viedenského letiska. Snažil som sa o to už minulý rok, keď som bol dvakrát na Ďalekom východe a dvakrát v Severnej Amerike, ale vždy to boli letecké spoločnosti z inej skupiny a v súčte to akosi nevyšlo. Tento rok som si na to dal pozor a po troch cestách do USA a asi ôsmich po Európe som nalietal túžobných 35 000 míľ. Začal som sa tak oboznamovať s výhodami, ktoré mi tento level počas jedného roka vlastne umožňuje. Veľa toho síce nie je, ale pri cestách príde aj to málo k dobru. Predovšetkým sa už nemusím kŕmiť mojou (inak obľúbenou) gulášovou polievkou za 5,60 EUR s dvoma žemľami, ale môžem zájsť do salónika pre biznisových cestujúcich, kde sa údajne vždy nájde niečo na zjedenie. A vraj sa nájde aj na vypitie, čo je super :-). Ďalej môžem do lietadla prednostne nastúpiť spolu s cestujúcimi v triede biznis. To v prípade väčších batožín príde vhod, keďže si môžem vyberať, kam ich uložím, a mám široké možnosti. Zabudol som povedať, že mi zároveň prišlo oboznámenie, že mi ostáva nalietať do konca tohto roka „už len“ 65 000 míľ a dostanem kartu s ešte vznešenejším názvom Senator. Keď som to tak nahrubo počítal, do konca roka by to znamenalo byť v USA každý mesiac, najlepšie však dvakrát :-).